Będąc ludźmi aktywnymi życiowo, uprawiającymi sport, jesteśmy narażeni na różnego typu urazy. Mogą się nam przydarzyć w wyniku codziennej aktywności, wypadku w pracy, czy na drodze. Jeśli uszkodzenie wymaga operacji, jest ona wykonywana w warunkach szpitalnych. Jednakże ważne jest to, co dzieje się z nami po opuszczeniu oddziału. Wówczas wskazana jest rehabilitacja lub stabilizacja. Na przeciw potrzebom wychodzi plastrowanie dynamiczne oraz zastosowanie ortezy.

Plastry tape są nowoczesną metodą sprzyjającą rekonwalescencji, ale też wspomagająca leczenie wielu różnych schorzeń. Zastosowanie plastrów zwiększa zakres ruchu, ich rozciągliwość szacuje się na 130-140%. Plastry usprawniają przepływ limfy. Zmniejszają stany zapalne, łagodzą bóle stawów i odciążają mięśnie. Materiały, z których są wykonane mają właściwości zbliżone do ludzkiej skóry. Kleją się do przeznaczonej im powierzchni dzięki nieuczulającemu akrylowi. Są wodoodporne, co pozwala na swobodne kąpiele. Działają przez całą dobę i są zakładane przez specjalistów na 3-5 dni. Nie przeszkadzają w innych działaniach fizjoterapeutycznych a co ważne – wzmacniają ich efekty. Plastry mają różne kolory, co ma zadanie estetyczne i pozwala wybrać kolor zgodny z upodobaniami użytkowników.

Ortezy stawów przydają się na leczenie urazów, np. zwichnięć i stłuczeń. Ich zadaniem jest stabilizacja, odciążenie, zapobieganie kolejnym urazom oraz zmniejszenie obrzęków. Są nowoczesnym rozwiązaniem, gdyż z powodzeniem zastępują tradycyjnie stosowany gips. Największą różnicą jest możliwość samodzielnego zdjęcia i ponownego założenia ortezy, np. przed kąpielą. W przypadku gipsu nie da rady tego wykonać. Ortezy stawu są lekkie. Jeśli mają szyny to robione są z włókna szklanego lub węglowego. W przypadku rozwiązań materiałowych, są to sprzęty z tkanin o działaniu antybakteryjnym i absorbującym wodę. Specjalista medycyny kwalifikujący pacjenta do używanai ortezy obdarza go zaufaniem, żę ten będzie stosował się do rygorów związanych z użytkowaniem ortezy.