Białkowe śniadanie to owsianka, wiejski serek, jako czy odżywczy koktajl, które nie tylko wyśmienicie smakuje, ale również mają dobroczynny wpływ na organizm. Są to produkty bogate w dobre białko, które jest podstawowym budulcem każdego organizmu.

Jeszcze stosunkowo niewiele osób docenia właściwości jakie posiada zwykła owsianka, która powinna być podstawą zdrowego śniadania każdego kto dba o swoje zdrowie i szczupła figurę. Najlepiej korzystać z tradycyjnych płatków owsianych, które posiadają niski indeks glikemiczny, pozwalający na powolne uwalnianie energii dostarczanej organizmowi przez cały dzień. Ponadto są bogate w błonnik, który w zdecydowany sposób poprawia przemianę materii. Płatki owsiane są również bogate w białko roślinne i dobre tłuszcze, jak również są bogate w witaminy grupy B. Dzięki zawartości tej witaminy chronią nie tylko przed miażdżycą, ale również poprawiają humor. Nie sposób również, nie wspomnieć, że płatki owsiane w czystej postaci to znakomite źródło antyoksydantów, które pozwalają zachować młodość i urodę.

Owsiankę można urozmaicić, dodając do niej otręby, które kontrolują i utrzymują optymalny poziom cholesterolu we krwi. Do bazy, którą stanowią płatki owsiane ugotowane na wodzie można dodać owoce, orzechy czy pestki słonecznika. To wzmacnia ich wartość odżywczą jak również wzbogaca ich smak.

Co oprócz owsianki? Dobrym rozwiązaniem na początek dnia jest serek wiejski, który nie tylko jest bogatym źródłom białka, ale również ma bardzo mało kalorii. Warto dodać, że osoby, które stosują dietę bogata w łatwo przyswajalne białko cieszą się szczupła sylwetką, mają znakomity metabolizm jak również nie mają problemy z podwyższonym cholesterolem. Podobnie jak owsiankę, tak i serek można przyrządzić zgodnie z upodobaniami smakowymi. Jedni lubią go z rzodkiewką na ostro czy słono, a również zwolnicy dodania do niego owoców miodu, czy niewielkiej ilości dżemu.