Każdy kto dba o swoja sylwetkę i chce prowadzić zdrowy tryb życia powinien przekonać się do picia zielonej herbaty. I choć zbędne kilogramy nie znikną jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, to jednak, jest ona bogata w składniki, które przyspieszają przemianę materii jak również w antyoksydanty.

Przede wszystkim zielona herbata zawiera kofeinę, jest ona znana z właściwości, którą jest przyspieszenie procesu spalania kalorii i poprawia metabolizm, jak również wspomaga regulacje apetytu. Naukowcy są zgodni, że obecne w zielonej herbacie antyoksydanty wpływają pozytywnie nie tylko na utratę zbędnych kilogramów, ale również zatroszczą się, o to by szczupła sylwetka stała się standardem. Kofeina doskonale pobudza, warto więc poranna kawę zastąpić szklanką zielonej herbaty, która jest zdecydowanie zdrowsza od małej czarnej.

Herbata zielona wykazuje również inne właściwości, które mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Przede wszystkim pozwala na szybkie oczyszczenie z toksyn, jak również zawiera substancje wzmacniające organizm i chroniące go przed infekcjami. Ponadto doświadczenie amatorów picia zielonej herbaty pokazuje, że ogranicza ona wchłanianie tłuszczu zawartego w różnego rodzaju produktach.

Ponieważ zielona herbata ma charakterystyczny, cierpki smak, na rynku dostępnych jej wiele odmian, Dobrze smakuje z dodatkiem cytryny czy owocu pigwy, wśród bogactwa propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Aby wydobyć w pełni jej smak i aromat, ważne jest by zaparzać ja przez około 5 minut i nie zalewać wrzącą wodą. Wtedy zawarte w niej substancje w pełni się uwalniają.

Miłośnicy zielonej herbaty powinni pamiętać, że nie wolno pic jej więcej niż 5 filiżanek dziennie. Ponadto nie jest ona zalecana dzieciom jak i kobietom w ciąży. Zbyt duże ilości zielonej herbaty podwyższają ciśnienie krwi i nadmiernie pobudzają. Warto również pamiętać, że picie zielonej herbaty nie wystarczy by odzyskać wymarzoną wagę. Konieczna jest racjonalna dieta i trening, a zielona herbata ma tylko działanie wspomagające.