Produkty z grupy wellnes mają za zadanie odchudzanie i odpowiednie regulowanie energią. Pozwalają w jakościowy sposób zaspokoić chęć podjadania a dzięki odpowiednim składnikom, wpływają na kondycję organizmu.

Co trzeba wiedzieć o odżywianiu?

  • życie w biegu sprzyja spożywaniu śmieciowego jedzenia dla zaspokojenia głodu,
  • złe odżywianie jest przyczyną zmęczenia a nawet chronicznego zmęczenia traktowanego już jako objaw kliniczny, spowodowany niedoborem żelaza, magnezu i witamin,
  • spadek poziomu cukru wywołany złym odżywianiem jest przyczyną coraz powszechniejszego braku motywacji do działania.

Odżywanie z przesłaniem wellnes

Jest to metoda odżywania zdrowego polegająca na zjedzeniu odżywczego śniadania, które pozwoli uwalniać energię, być może na nieco mniejszym poziomie, ale za to wystarczy jej na znacznie dłużej, niż w przypadku np. słodkiej drożdżówki. Gdy odczuwamy brak chęci do działania, nasze śniadania przestają działać, można sięgnąć po specjalistyczne batoniki, ciastka – przekąski. Z jednej strony zastępują one standardowe słodycze a z drugiej mają zdrowszy skład. Zastępujemy bombę kaloryczną, odżywczym małym posiłkiem. Trzecia część życia i odżywania według wellnes to zrezygnowanie z przejadania się i dostarczenie optymalnej ilości energii w posiłku już wieczornym. Wtedy warto dobrze zjeść, ale taki posiłek, który nie spowoduje magazynowania kalorii podczas snu.

Jakie znamy produkty wellnes?

Przede wszystkim koktajle, często proteinowe i podawane na śniadanie. Obok nich można wspomóc się witaminami w kapsułkach, ale uwaga – najlepiej tymi, których brakuje w naszym organizmie a nie bezkrytycznie wszystkimi składnikami. To rozwiązanie dla ludzi pracujących, którzy nie mają czasu na robienie śniadań. Warto jednak w dni wolne postarać się o naturalne produkty.

Zdrowe śniadanie pozwala zachować odpowiednią wagę, obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę, czy choroby serca, poprawia pamięć i koncentrację.

Batony wellnes to coraz popularniejsza forma przekąski. Podobnie znane z reklam ciastka. Idealną porą na taki posiłek jest moment, w którym mamy ochotę coś przekąsić albo tuż przed treningiem, aby lepiej nam się ćwiczyło.

Dania gotowe – najczęściej zupy, polecane także na późniejszy obiad, aby nie czuć już głodu przed pójściem spać. Dostarczają przede wszystkim białko.

Bez względu na sposób odżywiania, licz kalorie. Dzięki temu będziesz mieć większa kontrolę nad swoją wagą.