Myślisz, że trening ze skakanką zarezerwowany jest wyłącznie dla dzieci? Nic bardziej mylnego! Systematyczne ćwiczenia z tym prostym przyrządem mogą przynieść doskonałe rezultaty. Zapomniany rekwizyt z dzieciństwa pozwala nie tylko szybko schudnąć, ale też świetnie modeluje sylwetkę.

Skoki na skakance angażują do pracy wiele grup mięśniowych. Począwszy od mięśni nóg, brzucha, grzbietu, przez mięśnie pośladków, ramion, klatki piersiowej, na mięśniach karku kończąc. Dodatkowo skoki oczyszczają umysł, dodają energii i rozgrzewają ciało. Będą idealną bazą do innych ćwiczeń, a regularnie wykonywane zapewnią lepszą koordynację ruchową i poprawią poczucie równowagi. Zanim zaczniesz skakać, poznaj zasady skutecznego treningu ze skakanką.

Skompletuj strój – wybierz wygodne, dobrze dopasowane ubrania wykonane z materiałów usuwających nadmiar potu produkowanego podczas wysiłku. Jeśli zamierzasz ćwiczyć na zewnątrz, pamiętaj o amortyzującym obuwiu.

Znajdź odpowiednie miejsce – skakać na skakance możesz w domu lub na świeżym powietrzu. Najważniejsze, by podłoże na którym ćwiczysz było stabilne, płaskie i dość miękkie.

Zadbaj o technikę – pamiętaj o zachowaniu wyprostowanej sylwetki. W trakcie skoków patrz przed siebie, trzymaj nisko łokcie i nie usztywniaj kolan.

Nie pozwól na nudę – ze skakanką można eksperymentować. By uniknąć znudzenia, zmieniaj styl skakania – od „ósemek”, przez skoki do tyłu do tych na jednej nodze.

Ćwicz systematycznie – lepiej ćwiczyć krótko i systematycznie niż raz w tygodniu a długo. Regularność treningu to klucz do sukcesu.