W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat mama aktywnych fizycznie. Wspomnieliśmy m.in. o bieganiu z wózkiem. Tym razem zajmiemy się tematem samego sprzętu, by rodzice mogli utrzymywać swoją kondycję także w towarzystwie dziecka.

Oferta cenowa jest niezwykle bogata. Podobnie typy tzw. joggerów są wszelakie. Podpowiadamy, które aspekty budowy i funkcje warto wziąć pod uwagę, gdy będziesz wybierać wózek dla Waszej rodziny.

  • Czy ma stałe przednie koło? Koła z funkcją blokady lub bez możliwości skrętu, lepiej sprawdzą się na drogach gruntowych i łatwiej pokonają krawężniki – nie skręcą, gdy będziesz chciała wjechać na chodnik.
  • Czy wysokość kierownicy jest regulowana? W praktyce biegacza, docenisz ta opcję. Jest ważna, gdy wózek będzie prowadzić na zmianę więcej osób, ale też, gdy pojawi się potrzeba innego trzymania kierownicy.
  • Jaka jest pojemność kosza na zakupy? Przygotowując się do treningu, czy w jego trakcie zmieniasz okrycie wierzchnie, zabierasz ze sobą bidon, przekąski dla dziecka, pieluszki, itd. Trzeba to wszystko gdzieś schować.
  • Czy półeczka/kosz pod siedziskiem jest wodoodporna?
  • Czy łatwo się składa? Tą funkcjonalność najlepiej jest wypróbować na żywo przed kupnem wózka. Po pierwsze samo zabieranie ze sobą dziecka może powodować nieoczekiwane sytuacje, często zajmuje minimum jedną rękę. Po drugie w zmęczeniu po zakończeniu biegania, nie będzie Ci po drodze szarpanie się z dodatkowym sprzętem. Łatwe składanie, wskazane, aby było możliwe jedną ręką, zwyczajnie ułatwi Ci korzystanie z wózka.
  • Czy siedzenie jest regulowane? Podczas wspólnych wypadów na jogging, powinno być wygodnie nie tylko biegaczowi, ale także pasażerowi wózka. Bardziej komfortowa jest pozycja półleżąca.
  • Czy koła są amortyzowane? Jeśli tak, jazda będzie bardziej łagodna a wózek stabilniejszy.
  • Jakie ma akcesoria dodatkowe? Zwróć uwagę przede wszystkim na moskitierę, osłonę od wiatru i deszczu, może także wygodny uchwyt na bidon, etc. w zależności od Twoich indywidualnych upodobań i dla Waszej wygody.

Koszt nowego joggera to ca. 2000zł.